Вибираємо ґрунтовку: дерево, пластик, гіпсокартон, метал. Основні цілі використання ґрунтовки

У процесі ремонту дотримання всіх етапів технологічного ланцюжка – це запорука якісного виконання робіт. Одним із таких етапів є ґрунтування робочих поверхонь, які, у свою чергу, можуть бути бетонними, дерев’яними, пластиковими, з гіпсокартону чи металу. У разі нехтування цим етапом існує ймовірність того, що нещодавно завершений ремонт перестане радувати око, а саме – стелі, стіни та підлога можуть пожовтіти, потріскати або розшаруватись. Щоб уникнути таких неприємних явищ під час ремонту, варто окрему увагу приділити саме вибору якісної ґрунтовки

Що таке ґрунтовка і навіщо вона потрібна?

Грунтовка являє собою рідкий спеціалізований склад, призначений для попередньої обробки різних основ з бетону, дерева, пластику, гіпсокартону та металу. Специфіка таких складів полягає у покращенні зчеплення майбутнього покриття з робочою основою. Завдяки властивості глибокого проникнення склади грунтовки легко вбираються в основу, на його поверхні утворюється своєрідна плівка, тим самим створюючи перешкоду для занадто швидкого забору вологи з боку основи і покращуючи ступінь його адгезії з фінішним покриттям.

Головна мета використання ґрунтовки – вирівнювання поверхонь перед шпаклюванням, оштукатурюванням, фарбуванням, укладанням облицювальних матеріалів та лакуванням. У випадках пористих і запорошених поверхонь застосування ґрунтувальних складів є обов’язковим. Завдяки ґрунтовці досягаються такі ефекти:

  • гладка, однорідна поверхня;
  • додаткове зміцнення робочої основи;
  • ідеальне нанесення клею, лаку або фарби;
  • менша витрата фінішного матеріалу ;
  • маскування можливих плям та інших видимих ​​дефектів;
  • забезпечення більшого блиску глянцевим покриттям.